Aj ty človek

Autor: Juraj Zaťko | 21.9.2015 o 16:23 | Karma článku: 4,86 | Prečítané:  878x

Cez víkend som sa zúčastnil konferencie. Nebudem tvrdiť, že to bola strata času, i keď... Na konferencii som sa zoznámil s mužom, ktorý ma prekvapil. Pýtal sa po ženách. To by nebolo nič proti ničomu, keby nebol ženatý.

Samozrejme o ňom mnohé neviem, len to, že má doma ženu a deti. Neviem, aký majú vzťah. Všimol som si však, že nemal prsteň. Tak to možno ani nebola manželka a žijú spolu len tak na divoko, ako sa to dnes nosí. Moju starú mater by asi roztrhlo, no spoločnosť sa vyvíja a namiesto sľubovania si života sa skôr zídu dvaja, založia nové pokolenie a čas ukáže, čo bude ďalej. Zlaté pravidlo. Partner, s ktorým chcem mať dieťa nemusí byť nutne tým istým, s ktorým chcem prežiť zbytok života.

Každý človek sa v čase mení. To, ako žije je to značnej miery ovplyvnené tým, pre ktorú z mnohých rolí sa rozhodne. I keď je rodičovstvo na celý život, deti po čase idú vlastnou cestou a čo potom? Ostanem z niekým, s kým som chcel mať deti? Deti už mám za sebou a chcem sa v živote posunúť zase ďalej. Je namieste takéto správanie odsudzovať? Je namieste, aby bol niekto nútený byť niekde, kde nechce byť?

Ja, starý romantik, som citlivý na takéto prejavy. Vždy keď počúvam ženáčov, ako komentujú dievčatá a ženy. Jeden sa priznal, že to robia so ženou spolu, že si v tom rozumejú. Veria si. A v tom má veľkú pravdu, že žiarlivý partner sa zamotá do strachu z pocitu opustenia, ktorý nadobudol v minulosti a namiesto toho, aby si vybudoval dôveru vo vzťahu, v ktorom žije, tak neustále si svoj strach prenáša ďalej. No pokiaľ vo svojom vzťahu nemajú strach, môžu sa veselo púšťať do komentovania hocikoho hocikde. Keď im to tak ide.

Stretol som sa, pre mňa až desivo často s tým, že ľudia sa navzájom podvádzajú. Dá sa oponovať tým, že niektorý sa pre to rozhodnú, že je to nastavením ich vzťahu. To je pravda. A práve preto, že je to parameter vzťahu, to nie je nič zlé, pokiaľ sa na tom dohodnú všetky strany. Hrozím sa však toho, ako mnohí zotrvávajú vo svojich komfortných vzťahoch a keď chcú niečo viac, tak si to sebecky vezmú, nemysliac na svoje polovičky. A o čom to moje rozprávanie vlastne je? Nuž, ťažko sa mi žije vo svete, kde sa k sebe blízk ľudia chovajú tak otrasne a ešte do svojich problémov zaťahujú ďalších.

Aj ty človek, sklamal si, dôveru zverenú pošliapal, úctou zotrel blato z podošiev a večer opileckým smiechom častoval druhov, aký si len pán. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?